Новини коледжу



Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна, прекрасна й барвиста, неначе веселка, гомінлива й дзвінкотюча, немов весняний струмочок. Інтелектуальне змагання «Що? Де? Коли?» , проведене 21 лютого, перевірило знання студентів із найсвятішої, найдорожчої – рідної мови.   Студенти I-IV курсів не лише відповідали на питання, які підготували викладачі-гуманітарії , а й доводили аксіому, що українська мова - наш національний скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Наприкінці зустрічі молодь зачитала Молитву до мови.
Щиро вітаємо студентів I і III курсів с перемогою.
Рідною мовою говорить серце й  душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови.




Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…
Зібрання-реквієм «Зима, що нас змінила» організувала студрада 19 лютого на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності.
Наприкінці зустрічі символічну свічу памяті студенти  передавали з рук в руки, щоб вона торкнулася кожного серця.





 Під час конкурсно-розважальної програми «Крила Купідона» Марина Негреба та Сергій Дрозд,  Анастасія Каленчук та Микола Кліцук, Катерина Мельник та Андрій Бойко змагалися за звання  «Ідеальна пара».
Пари продемонстрували не лише свої знання один про одного, а й знання компліментів навзаєм, серенад, віршів про кохання. У своїх виступах використовували мову танців. Довели, що українська класика актуальна і нині - ставили уривок із «Сватання на Гончарівці»
 М. Старицького у власній інтерпретації. Співали пісні про вічне почуття під акомпанемент фортепіано та бандури. Юлія Калітенко та Ірина Мальована читали власні вірші.
 Вітаємо з перемогою студентів II курсу – Катерину Мельник та Андрія Бойко.

                 






















Безумовно, найкраща пора життя – юність. Активна, яскрава, феєрична, пошукова.
25 січня, у Міжнародний день студента, наша молодь відправилася у захоплюючу подорож квест-країною «У пошуках квітки бажань» Під час подорожі на веселих і творчих чекали випробування та незвичайні пригоди, бо ж здобути диво-квітку не так просто. Як і в казці, нею може заволодіти лише той, хто збире 7 пелюсток квітки бажань. А пелюстки збирали на відповідних станціях: «Живильна суміш», «Розмаїття фарб», «Оркестр народних інструментів», «Талановиті художники», «Танцюй зі мною», «Мова жестів».
Подорож минула захопливо, весело та креативно. Кожна команда по своєму підійшла до виконання умов конкурсів, всі учасники мали змогу продемонструвати свій талант. Перемогла команда III-IV курсів – «Колобки». Всі конкурсанти отримали головне – заряд позитивних емоцій.







Виховний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»було проведено з метою роз’яснення історичного значення Декларації про об’єднання УНР і ЗУНР (Акта злуки), вшанування борців за незалежність України.
Все, що мрiялось вiками,
Сповнилось, настало!
«Ще не вмерла Україна» —
Гордо прозвучало.
  


Багатовікова історія українського народу, насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне століття, як свідчать давні джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій, спустошливими війнами, чужоземними навалами.
У бою під Крутами 1918-го полягли київські студенти й учні, що стали на захист незалежності своєї Батьківщини. Наші кобза рики запалили людську свічку пам’яті під час зустрічі «Герої Крут – для нащадків взірець». Молодь розуміє, що трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
Крути    ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у битві під Кругами назавжди залишаться в нашій  пам'яті.  Вони полягли,  щоб ми сьогодні жили у вільній  і незалежній Українській державі.





Всіх, хто любить сміх, веселощі, вміє жартувати зібрав коледж 25 грудня на вечір «Новорічне диво». Свято складалося з двох частин – традиційної (зі Снігуронькою, Дідом Морозом, Бабою Ягою та іншими друзями новорічної ялинки) та конкурсної (новорічна гра «Хто зверху») частин. Дід Мороз і Снігуронька зібрали свої команди для новорічних баталій. Команда найкрасивіших і наймиліших проти команди найсміливіших та найсильніших. Ця гра пройшла в коледжі вже вдруге – і знову ж перемогли дівчата.
Хай радість квітує у вашому домі,
Щастя й здоров’я вам у році новому.







У традиційному конкурсі «Міс коледжу-2015» за звання найпривабливішої, найелегантнішої, найрозумнішої змагалися Анжела Заїкіна ( образ ніжної лілеї),  Анастасія Каленчук (патріотична мальва), Катерина Мельник (загадкова орхідея) та Леся Дячук (блакитна троянда). Вітаємо з перемогою  Анастасію Каленчук (II курс).








Свічку пам’яті за невинно убієнними запалили студенти I-IV курсів під час зустрічі-реквієм «Голод - 33 – незагойна рана України». Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу.  Отож, озиратися треба, щоб поплакати, бо це каяття. А головне - щоб зрозуміти.



Хто розумніший, чоловіки чи жінки? Уже тисячі років людство шукає відповідь на це запитання. Наші студенти намагалися дати відповідь на це вічне питання під час дуель-шоу «Хто зверху», присвяченого Дню студента. Молодь проявила гуманізм, доброзичливість у стосунках, дух змагань. Обидві команди продемонстрували винахідливість, творчість і кмітливість. Та все ж з перемогою вітаємо команду дівчат.
Бути студентом – це класно!
Бути студентом – краса!
Нехай справи йдуть чудово,
Вам ні пуху, ні пера!




У День української писемності  студенти долучилися до написання Всеукраїнського диктанту єдності. Також члени студради організували «Філологічний експрес». Молодь відвідувала різні мовознавчі станції,  у запеклій боротьбі перемогу отримала команда I курсу.




У КВНЗ КОР "Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва" з 2 по 17 жовтня було проведено заходи, присвячені 25-й річниці Революції на граніті, під девізом - «Революція на граніті – 25 років боротьби» Адже на успішних прикладах Студентської революції на граніті наступні покоління вже незалежної України сміливо відстоювали свої громадянські права продовж останніх 25-ти років. 
Викладачами та студентським самоврядуванням було організовано:
-                    Годину спілкування «Заради незалежності»;
-                    Відеоурок «Майдан: від незалежності до свободи»;
-                    Літературну майстерню “Борітеся й поборете – вам Бог помагає…”;
-                    Диспут “Революція на граніті. Перший майдан”;
-    Круглий стіл  “Молодь у боротьбі за відновлення української державності: Революція на граніті. Помаранчева революція. Революція Гідності”.



Сьогодні почесне звання «Захисника України», уособлює всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті, хто вів смертельний двобій із фашизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, несе сьогодні нелегку військову службу в АТО.
Символічно, День Захисника України відзначається саме 14 жовтня, на День українського козацтва.
Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які уславлюють козаків.  Козацьку славу України неможливо уявити без бандури чи кобзи. Кобзарство – це не просто історична спадщина чи візитівка України, це, свого роду, філософія українського народу, живий зв’язок поколінь, який не переривається вже багато століть. Кобзарі споконвіку пробуджували  національну свідомість, закликали до єдності в ім’я України-неньки.
Цього року студенти КВНЗ КОР  «Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва», мабуть, найактивніше долучилися до відзначення Дня Захисника України.
У суботу 10 жовтня студенти брали участь в обласному фестивалі-конкурсі музичної творчості козацької доби «Козацькій славі жити у віках», що відбувся у Броварах. Виступи наших кобзарів гідні похвали: Андрій Міцай отримав I місце, а Дмитро Онілов – II місце у номінації «Вокал», Андрій Міцай та Юрій Каленський - I місце у номінації «Народні інструменти».
11 жовтня свої вміння гри на старосвітській та класичній бандурі Андрій Міцай продемонстрував у Музеї історії міста Києва під час фестивалю «Козацькі забави в музеї».
Напередодні свята, 13 жовтня, солісти, хор та ансамбль коледжу «Барви України» дарували свої музичні вітання захисникам України з Обухівського району, куди їх запросили з концертом. Бурхливими оплесками дякували юним талантам глядачі за виконання українських народних пісень, як патріотичних, так і жартівливих.
Як говорив Тарас Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих,  чий святий обов,язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.




На День працівника освіти персонал коледжу був запрошений на прямий ефір найсвіжіших новин на каналі «Тічер-ТV».  Викладачів вітав сам Папа Римський. Саме для педагогів було знято серіал «1000 і 1 урок Шехерезади». Та, звичайно ж, пісні, жарти, щирі вітання лунали в адресу працівникам коледжу від вдячних студентів.




Студенти мали нагоду зустрітися з Народною артисткою України Наталією Бучинською. Вони милувалися піснями співачки та демонстрували свої вміння.



 О весно красна…

Весна – пора молодості, невянучої краси та творчого пошуку. Це час оновлення не лише природи, а й людини. У ці хвилини душа прагне більшого, кращого, поетичного – лине до мистецтва. Саме весна багата на різностильові мистецькі заходи.
15 травня на території архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти» (відділ ЦДАМЛМ України; Київська область, Обухівський район) відбувся традиційний захід «Весна в Плютах», приурочений увічненню Перемоги над нацизмом у Європі в Другій світовій війні, вшануванню бійців АТО на сході України, відзначенню Міжнародного дня музеїв.
У рамках заходу відбулося відкриття виставки документів Національного архівного фонду, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі «Гнів до нацизму, любов до Вітчизни». До літературно-мистецького заходу долучилися і студенти Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва, які виконали пісні про славне героїчне минуле нашого народу.
Обласний дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль "Весна у Київській Русі" відбувся 16 травня у Древньому Києві у «Парку Київська Русь».
Враження глядачів від архітектури та духу великої епохи Древнього Києва доповнювали виступи найкращих обласних дитячих та дорослих фольклорно-етнографічних колективів, серед них ансамбль бандуристів нашого коледжу «Барви України» (художній керівник, диригент – Максим Воловоденко). Звуки бандури зачарували всіх присутніх, а майстерно виконані пісні подарували глядачам хвилини гордості за українську націю.












13 травня 2015 року на базі ВП НУБіП України «Боярський коледж екології і природних ресурсів» відбулася Обласна студентсько-учнівська конференція «Гортаючи сторінки історії мого рідного краю». В її роботі взяли участі студенти і учні професійно-технічних навчальних закладів і ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Київської області.

Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва представляла студентка II курсу Катерина Мельник у секції  «Історія навчального закладу» (науковий керівник - Ніна Громадська). По закінченню роботи учасники отримали грамоти і сертифікати. Матеріали конференції будуть надруковані у збірнику «Гортаючи сторінки історії мого рідного краю».


















Памятаємо! Перемагаємо!

Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва разом з усією Україною розпочав цього року  нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
8 травня ансамбль бандуристів коледжу «Барви України» вітав гостей заходу «Шана подвигу. Зустріч поколінь», який відбувся у м. Ржищів. Хлопці й дівчата подарували присутнім зустріч з українською козацькою піснею, нагадали всім про хоробре минуле нашого народу, про героїчні вчинки наших пращурів. Зал проводжав артистів бурхливими оваціями.
Студрада коледжу організувала цього дня урок-презентацію "Прагнення до свободи вчора, патріотизм і нездоланність сьогодні – гідна Україна завтра".  Діти поставили собі за мету переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого і сучасного. Студенти вшанували память кожного, хто боровся з нацизмом, а також провели паралелі з сучасними захисниками нашої держави, які гідно несуть службу в лавах Збройних Сил України.

9 травня патріотична молодь коледжу підготувала мітинг-реквієм «Подвиг не має забуття» біля меморіального комплексу у Стрітівці. Ведучі згадували трагічні і водночас героїчні сторінки Другої світової війни. Нагадали присутнім стрітівчанам і гостям зустрічі «ціну» війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни. Пригадали поіменно не лише воїнів Другої світової війни, а й учасників АТО. Студенти коледжу та учні Стрітівської ЗОШ I-II ступенів свої творчі виступи підготували в  ім’я пам’яті та перемоги. Память робить нас сильнішими і застерігає від помилок у майбутньому.

                           










Хоробрі серця

«Прокидається кожна людина лише з думкою, кожного дня:
 Стала  б мирною моя Україна…–  Хай скінчиться війна…»
 Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх однаВійна.., АТО.., хоч як би ми це не називали.
Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, хтось допомагає фізично, фінансово, а хтось - морально. У прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються і дорослі, і діти.
Студенти Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва 29 квітня організували для всієї Стрітівки  зустріч зі своїми героями-земляками із Кагарлицького району. Молодь висловлювала воїнам-землякам найщиріші слова вдячності за їх відвагу, мужність та героїзм. У бажанні підтримати , підбадьорити мужніх чоловіків студенти подарувати музичний дарунок  - концерт.
Дуже приємно, що на захід, присвячений учасникам АТО, завітали не лише бійці зі Стрітівки, а й з інших сіл Кагарлицького району. назвать
Приїхали віддати честь героям і представники районної влади. Телеканал «Інтер», який також завітав на зустріч, мав розмову із «хоробрими серцями».
Свої пісні героям і гостям заходу дарували Аліна Сєгалова, Олександр Ячинець, Катерина Мельник, Юрій Сковкін та Руслан Мельник, викладач коледжу Маркіян Васильовия Свято, ансамбль бандуристів коледжу «Барви України» під керівництвом Максима Воловоденка. Власні патріотичні  вірші подарувала присутнім Богдана Сірик, донечка Миколи Сірика, який нещодавно повернувся із зони АТО, а також поетеса Валентина Сториця.
Наприкінці зустрічі юні стрітівчани подарували своїм захисникам квіти та власноруч виготовлені символічні патріотичні дарунки на згадку.  Студенти пообіцяли, що молоде покоління рівнятиметься на своїх героїв -   стане справжніми патріотами своєї держави, боротиметься за волю, честь і за народ. Ведучі заходу, Катерина Мельник та Андрій Міцай, від імені всіх присутніх у залі, подякували відважним чоловікам за мирне небо над нашими домівками і побажали всім учасникам АТО якнайшвидше повертатись додому живими та з перемогою!

                                                     





















Хай цвіте усе довкола й українська наша доля

Екологічно-мистецький захід, присвячений Всеукраїнському дню благоустрою, Дню Землі, відбувся 25 квітня у Стрітівському педагогічному коледжі кобзарського мистецтва. Це акція єднання українського народу у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Зустріч розпочалася святковим концертом. Пролунали пісні у виконанні Аліни Сєгалової, Юрія Сковкіна, Руслана Мельника. Свій музичний дарунок підготував присутнім ансамбль бандуристів коледжу «Барви України» під керівництвом Максима Воловоденка.
Традиційно, цього дня студенти IV курсу саджають Алею пам’яті випускників. Молодь  вважає справою честі брати  активну участь у таких заходах, аби рідний коледж зазеленів та розквітав веселковим різнобарв'ям. Студенти закладу разом з представником департаменту освіти Київської області Аллою Григорівною Шаповал та директором коледжу Світланою Григорівною Колосовською висадили більше двадцяти дерев та кущів.
Дерево – це надія, дерево – це оберіг. Ми маємо надію, що пройде багато років і саме біля цих дерев наші випускники будуть зустрічатися, згадувати студентське життя і радіти тому, що наш коледж став зеленішим і красивішим.
І якщо з одною із своїх життєвих задач – посадити дерево – студенти справилися  спільними зусиллями, то з двома другими – побудувати дім, виростити сина - справляться самостійно.



                  



Немає коментарів:

Дописати коментар